no-img
مرکز دانلود فایل نگارا

تحقیق درباره حمله در فوتبال - مرکز دانلود فایل نگارا


مرکز دانلود فایل نگارا
جدیدترین پاورپوینتها
اطلاعیه های سایت

   TARG

ادامه مطلب

تحقیق درباره حمله در فوتبال
zip
دسامبر 12, 2017

تحقیق درباره حمله در فوتبال


تحقیق درباره حمله در فوتبال

دسته بندي : عمومی » گوناگون

فهرست مطالب
مقدمه
حمله
۱) مالکیت توپ (Possession Football)
۲) توپ های بلند و بازی مستقیم (Direct Football)
۳) بازی در عرض و حمله از جناحین (Wide Play)
۴) ضد حمله (Counter Attack)
۵) ضربات آزاد و شروع مجدد ها (Set Plays)
اصول حمله
1- بازي كردن در عرض :
2- حفظ توپ :
3- توسعه حمله در يك سوم دفاعي :
4- حركت آزادانه بوسيله حركت به عمق و عرض :
تعریف تاکتیک:
به لحاظ فنی تاکتیکها به دسته کلی تقسیم می شوند :
__• تاکتيک هاي فردی
• تاکتيک هاي تیمی
• تاکتيک هاي ایستگاهی __
لزوم تمرین

مقدمه
در نگاه اول فوتبال ورزش ساده ای بنظر می رسد که ۲۲ بازیکن به دنبال یک توپ می دوند تا آن را مال خود کنند و از آن وسیله ای بسازند برای رسیدن به دروازه ی حریف. اما در دل سادگی فوتبال پیچیدگی هایی به چشم میخورد به اسم تاکتیک که مرز یک فوتبال مدرن و هدفمند و یک فوتبال دیمی و بی هدف را تعیین می کند. قطعا این پرسش به وجود می آید که تاتیک چیست؟ تاکتیک یعنی داشتن یک استراتژی خاص برای رسیدن به یک هدف معین و از پیش تعیین شده. معولا چیدمان یک تیم بر اساس تاکتیک و استراتژی آن تیم و بازیکنانی که آن تیم در اختیار دارد انتخاب می شود. در این مقاله ما نگاهی خواهیم داشت به شیوه های ساده ی حمله کردن و رسیدن به دروازه ی حریف و همچنین نگاهی خواهیم داشت به اصول ساده ی دفاعی همانند پوشش و یارگیری.

حمله
هدف از حمله کردن و هجوم بردن به سمت دروازه ی حریف چیزی نیست به غیر از رسیدن به گل اما برای رسیدن به این هدف باید یک استراتژی از پیش تعیین شده داشت. در زیر نگاهی خواهیم داشت به چند روش ساده اما در عین حال موثر برای رسیدن به دروازه ی حریف و خلق موقعیت گل.
۱) مالکیت توپ (Possession Football) : در اختیار داشتن توپ و تسلط کامل به آن یکی از راه های موثر و مفید برای رسیدن به دروازه ی حریف است. این شیوه ی بازی کردن پاس های کوتاه و سریعی را بین بازیکنان طلب می کند که با تکیه بر آن می شود نظم تیمی حریف را بر هم زد و بازیکنان حریف را مجبور کرد تا برای بسدت آوردن توپ تلاش بیشتری انجام دهند. جا به جایی بازیکنان حریف و بر هم خوردن نظم تیمی آنها برای تصاحب توپ این موقعیت را به تیم مقابل خواهد داد تا با استفاده از روزنه های ایجاد شده به قلب دفاع حریف بزنند و با استفاده از پاس های تودر و سریع برای خود ایجاد موقعیت گل کنند.
۲) توپ های بلند و بازی مستقیم (Direct Football) : این شیوه از حمله کردن را می شود در فوتبال انگلیس به وضوح مشاهده کرد. استفاده از این شیوه برای رسیدن به دروازه ی حریف جنبه های مثبت و منفی خاص خودش را دارد. برای مثال تاکید بیش از حد برای استفاده از بازی مستقیم می تواند خط هافبک یک تیم را از جریان بازی خارج کند و قدرت بازیسازی را از هافبک های آن تیم بگیرد. برای استفاده از این تاکتیک بخصوص , یک تیم احتیاج به مهاجمانی دارد با قدرت انفجاری بالا و فیزیک مناسب تا بتوانند بازی مستقیم را در دستور کار قرار بدهند. بازی مستقیم می تواند یکی از بهترین راه ها برای ضربه زدن به تیم هایی باشد که فضای باز و مناسبی پشت سر مدافعین آنها قرار دارد. همچنین تیم هایی که مدافعین کندی دارند می توانند ضربات جبران ناپذیری از این شیوه ی حمله کردن دریافت کنند.در تصویر زیر به خوبی می شود دید که مدافع چگونه با ارسال یک توپ بلند هم تیمی خود را در یک سوم دفاعی حریف صاحب توپ می کند.
۳) بازی در عرض و حمله از جناحین (Wide Play) : حمله از جناحین همیشه یکی از بهترین راه ها در فوتبال برای ایجاد موقعیت گلزنی و رسیدن به آن بوده است. بازی در عرض این اجازه را به یک تیم می دهد تا از زوایای مختلف به دروازه ی حریف حمله ور شود. این نوع بازی کردن می تواند بازیکنان کناری حریف را دچار دردسر بزرگی کند و مدافعین وسط حریف را وادار به اشتباه در عمر پوشش و جایگیری کند. استفاده از جناحین و بازی در عرض راه های مختلفی را برای رسیدن به دروازه ی حریف پیشنهاد می کند. سانتر کردن توپ از جناحین برای استفاده ی مهاجمان مرکزی یکی از این راه ها می باشد. زدن به داخل و وارد شدن به محوطه ی جریمه ی حریف یکی از خطرناک ترین روش هایی است که می شود با استفاده از آن نظم دفاعی حریف را بر هم زد و ایجاد موقعیت کرد. آمدن بازیکن صاحب توپ به محوطه ی جریمه ی حریف و ارسال پاس به بیرون می تواند بهترین موقعیت برای بازیکنان فرصت طلب و شوت زنی باشد که پشت مدافعین حریف منتظر توپ گیری بوده اند تا دروازه ی حریف را با یک خطر جدی مواجه کنند.در عین حال اگر این تاکتیک به درستی اجرا نشود و منجر به لو رفتن توپ و از دست دادن آن شود می تواند تبعات سنگینی را به همراه داشته باشد که بارزترین آن ضد حملاتی خواهد بود که حریف در دستور کار قرار خواهد داد. در زیر می توان نمونه ای از حمله از جناحین را مشاهده کرد.

دسته بندی: عمومی » گوناگون

تعداد مشاهده:
4
مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: Word — docx

تعداد صفحات: 17

حجم فایل:275
کیلوبایت


 قیمت:


850 تومان


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.


 
پرداخت و دریافت فایل  موضوعات :
  داک سیتی

  دیدگاه ها


  یک پاسخ به “تحقیق درباره حمله در فوتبال”

  1. ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *