no-img
مرکز دانلود فایل نگارا

زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید) - مرکز دانلود فایل نگارا


مرکز دانلود فایل نگارا
جدیدترین پاورپوینتها
اطلاعیه های سایت

   TARG

ادامه مطلب

زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید)
zip
سپتامبر 14, 2017

زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید)


زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید)

پیشگفتار
در طول تاریخ بشر، روابط تولیدی و مناسبات توزیع و مالكیت حاصل از آن مرتباً تغییر كرده و به نسبت آن نیز روابط اجتماعی انسان ها بی امان در حال دگرگونی بوده و هست روشن است كه مناسبات زن و مرد نیز نسبت به هم در چنین شرایطی از دگرگونی های بدون وقفه به دور از تغییر نبوده و مختلف ترین شكل ها را به خود گرفته است تسلط و برتری مرد نسبت به زن یا برع
دسته بندی مطالعات خانواده
بازدید ها 201
فرمت فایل doc
حجم فایل 24 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید)

فروشنده فایل

کد کاربری 2

کاربر

پیشگفتار

در طول تاریخ بشر، روابط تولیدی و مناسبات توزیع و مالكیت حاصل از آن مرتباً تغییر كرده و به نسبت آن نیز روابط اجتماعی انسان ها بی امان در حال دگرگونی بوده و هست. روشن است كه مناسبات زن و مرد نیز نسبت به هم- در چنین شرایطی از دگرگونی های بدون وقفه- به دور از تغییر نبوده و مختلف ترین شكل ها را به خود گرفته است. تسلط و برتری مرد نسبت به زن یا برعكس از جمله‌ی بزرگترین نتایج این دگرگونی ها است.

زنان كنونی در جوامع طبقاتی تحت ستمی دوگانه قرار دارند. ستم نخست ناشی از وابستگی به مردان و عدم استقلال اقتصادی و اتكاء به خود آنان است، و دیگری ستمی است كه هم او و هم غیرهمجنسان مردش در زندگی اجتماعی و روابط كار و سرمایه متحمل میشوند.

بنابراین مسئله تنها بر سر برابری حقوق زن و مرد نیست، بلكه ورای آن، سخن از برانداختن تمام محدودیت هایی است كه وابستگی انسان از انسان و در نتیجه وابستگی یك جنس به جنس دیگر را به وجود میآورد.

دوران ما، دوران تحولات و دگرگونیهای سریع بنیادی است. یكی از مهمترین مسایلی كه همواره در كشور نوخاسته اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد، مسئله ی زنان است. این مهم است كه زن چه نقشی در حیات اجتماعی به عهده گیرد و چگونه نیرو و تواناییش را در همه‌ی جهات به كار گیرد و عضوی مؤثر و عامل تولیدی پویای جامعه‌ی انسانی گردد. شكوفایی استعدادهای زن تنها زمانی مقدور است كه امكان شكوفایی تمامی اعضای یك جامعه به وجود آید. از این رو مسئله‌ی زن نه تنها به جنس او بلكه به كل جامعه اش هم مربوط است. در این رابطه، مطالعه‌ی مسایل مربوط به زنان باید در رابطه ای سالم و منطقی و با توجه به قانونمندی های عام جوامع طبقاتی صورت گیرد. سرنوشت تاریخی زن و نقش وی را باید از گذشته های دور تاریخ بشری مورد ارزیابی قرار داد و بر مبنای آن به تصویر شرایط كنونی اش پرداخت. تنها در چنین صورتی است كه ترسیم خطوط اصلی زندگی آینده‌ی او و رهاییش از بندهای اسارت میتواند میسر گردد.

زنان در نهضت مشروطیت ایران

نهضت مشروطیت ایران جنبشی سوداگرانه- مردمی بود. این جنبش، نیروهای فئودالی و استعماری را یك مرحله به عقب راند. و اگرچه نتوانست به هدف خود یعنی استقرار بورژوازی ملی یا رژیمی دموكراتیك دست یابد، لیك امكان یافت نظام بورژوا- ملاكی را كه از نظر تاریخی یك مرحلة جلوتر از سلطه‌ی مطلق فئودال ها بود جایگزین آن سازد. در این جنبش زنان ایران نیز از خواب خرگوشی چندین هزار ساله‌ی خود برخاستند ودر جهت پیشبرد هدف های آن سهمی ایفا كردند.

در زمان مظفرالدین شاه موج اعتراض و نارضایتی از سوی مردم پایه های سست استبدادی مطلقه ی قاجار را به لرزه درآورد. زنان در تخریب سرای بانك- كه دولت روسیه‌ی تزاری به منظور توسعه ی سیاست خود بر فراز قبرستانی قدیمی در تهران بنا می نهاد- شركت جسته و آن را در هم كوبیدند. هنگامی كه مردم از سوی علمای وقت دعوت شدند كه به منظور اعتراض به سیاست های خودكامه‌ی مظفرالدین شاه عبدالعظیم بست بنشینند، زنان جلوی سواران شاهی را- كه قصد خرابكاری داشتند- گرفته و مانع رخنه‌ی آنان به درون بست نشینان گردیدند. رساندن اخبار و اطلاعات مهم در مواقع حساس مبارزات مردم نیز از جمله فعالیت های زنان بود. در اواخر سلطنت مظفرالدین شاه بست نشینی بزرگی در سفارت انگلیس برپا شد كه به پیروزی مردم انجامید و مظفرالدین شاه به ناچار صدور فرمان مشروطیت را بر گردن گرفت. با صدور این فرمان مردم به برگزاری جشن ها و پایكوبی پرداختند و زنان نیز در برگزاری این مراسم شركت جستند. زنان همچنین در جنبش به وجود آمدن بانك ملی- كه به منظور پیشگیری از اقدام دولت مبنی بر دریافت وام از دول بیگانه بود- با پیشنهاد فروش جواهرات خود و ایجاد سرمایه‌ی اولیه برای بانك، آمادگی خود را در این اقدام ملی نشان دادند.

« روزی در پای منبر سید جمال واعظ در مسجد میرزا موسی زنی به پا خاسته چنین گفت: دولت ایران چرا از خارجه قرض میكند.

زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید) – فايل فروش

زن و نهنضت مشروطیت نیروهای تولید زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید) مقالاتی در مورد زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید) مطالابی در مورد زن و نهنضت مشروطیت.

PDF: بررسی زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید) – ایران مقاله!

ﺣﺠﻢ ﻓﺎﯾﻞ: 24 ﮐﯿﻠﻮﺑﺎﯾﺖ. ﺗﻌﺪاد ﺻﻔﺤﺎت ﻓﺎﯾﻞ: 13. ﺑﺮرﺳﯽ زن و ﻧﻬﻨﻀﺖ ﻣﺸﺮوﻃﯿﺖ (ﻧﯿﺮوﻫﺎی ﺗﻮﻟﯿﺪ). ﭘﯿﺸﮕﻔﺘﺎر. در ﻃﻮل ﺗﺎرﯾﺦ ﺑﺸﺮ، رواﺑﻂ ﺗﻮﻟﯿﺪی و ﻣﻨﺎﺳﺒﺎت ﺗﻮزﯾﻊ و ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ ﺣﺎﺻﻞ از آن ﻣﺮﺗﺒﺎً ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﺮده و ﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ آن ﻧﯿﺰ.

تحقیق درمورد زن و نهنضت مشروطيت (نيروهاي توليد) – آقای فایل

فایل*تحقیق درمورد زن و نهنضت مشروطيت (نيروهاي توليد)*را از آقای فایل دانلود کنید.جهت دانلود روی *دریافت فایل* کلیک نمائید.

دریافت فایل مقاله بررسی زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای …

۱۷ مرداد ۱۳۹۶ – سخن روز: انجیر بخورید که برای دفع قولنج مفید است با سلام،محصول دانلودی (مقاله بررسی زن و نهنضت مشروطیت (نیروهای تولید)) آماده ارائه به …

پایان نامه زن و نهنضت مشروطیت نیروهای تولید (2) | علوم …

این پیج HTML درباره |پایان نامه زن و نهنضت مشروطیت نیروهای تولید (2)| می‌باشد. این مطلب در طبقه |پایان نامه علوم انسانی| جای گرفته است. مطالب بیشتر درباره …موضوعات :
علوم انسانی , عمومی

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *